Jaký kostkovač vybrat?

Aktuálně nabízíme soilblocker ve dvou dvou materiálových variantách: bioplast (PLA) a klasický plast (PETG). 

Pokud váháte, který materiál vybrat, zde je malé shrnutí:

Bioplast je vyroben z obnovitelných rostlinných zdrojů a proto je také bioodbouratelný. Nemusíte se však bát, že se vám při práci rozloží v ruce :), bioplasty jsou kompostovatelné pouze v průmyslových kompostárnách.

Přestože jsou vlastnosti bioplastu velmi podobné těm klasickým, je potřeba říci, že mezi nimi může být nepatrný rozdíl v odolnosti (ve prospěch klasiky). Klasika toho prostě vydrží víc.

Ale protože se nám materiál z obnovitelných zdrojů moc líbil, rozhodli jsme se oba typy kostkovače podrobit intenzivní zátěži. Zkoušeli jsme je lámat, nechali je padat na zem, vystavovali teplotním zdrojům apod.

Co nám z toho vyšlo?

Že jsou oba typy srovnatelně odolné, byť klasika má pořád trochu navrch. Ale ani jeden z nich není v opravdu extremních podmínkách nezničitelný (bohužel :). U obou materiálů je proto potřeba mít na paměti, že se jedná o plastové výrobky a podle toho s nimi tak zacházet. Nevystavujte proto ani jeden typ kostkovače teplu (nenechte ležet na slunci), mrazu, vyhněte se extrémnímu tlaku apod.